Индустри Невс

Победник Опена 2024. Ксандер Шауфеле

2024-07-23

Честитамо Ксандеру Шауфелеу на победи на Отвореном првенству 2024!

Албатросс Спортс је спреман да љубитељима голфа широм света обезбеди квалитетнију опрему за голф, укључујућиГолф Воод,Голф Ведге,Голф Ирон,Сетови за голф клубовеитд. уживајте у срећи и здрављу које голф доноси људима и уживајте у концепту напорног рада и напретка који такмичарски спорт доноси људима.

Начин на који је Шауфеле напустио стазу у завршној фази Отвореног првенства Британије у недељу потврдио је да је тренутно најбољи играч на свету, са беспрекорним учинком од деветке и беспрекорним притиском.

Шауфеле је постао први играч од Брукса Коепке 2018. који је освојио два меча у једној години, након његове изузетне победе на ПГА шампионату у мају на Отвореном првенству Британије.

Сцхауффелеова способност да заврши на великим турнирима годинама је доведена у питање, а овај пут се придружио Џеку Никлаусу као једини играчи који су више пута шутирали 65 или мање у финалној рунди великог шампионата.

Поред победа, Сцхауффеле је такође саставио историјски низ великих турнирских наступа 2024. Са првих 10 места у сва четири такмичења, док је освојио два трофеја, он се придружује ексклузивном клубу који има само Вудса (два пута), Том Вотсон ( два пута), Џек Никлаус, Арнолд Палмер, Гери Плејер и Спиет као играчи који ће остварити такав подвиг.

Не само да Сцхауффеле поседује та два трофеја, он ће такође ићи на Олимпијске игре у Паризу 2024. као бранилац златне медаље са Олимпијских игара у Токију 2020., док држи рекорд за најдужи низ узастопних резова (52) од 142 узастопних резова Тајгера Вудса. придружио се Вудсу (четири пута), Бруксу Коепки, Џордану Спиту, Рорију Мекилроју и Падрегу Харингтону као једини играчи који су освојили више турнира у истој сезони од 2000.

Ова година је била преломна за Шауфела, али је такође била и турбулентна. Са толико сјајних наступа у главним турнирима који нису освојили трофеј, постојало је мишљење да је Шауфеле можда мало превише миран, не схватајући да велики голф захтева велике емоције. Његови неуспеси у раној сезони на Плаиерс Цхампионсхипу (када је оклевао са шансом да победи на последње две рупе) и Веллс Фарго Цхампионсхип (где је његово вођство од једног шута испарило у заостатак од седам шутева после девет рупа и он је завршио Далеко друго место после Рорија Мекилроја) само је погоршало ту перцепцију. Било је и извештаја да је Шауфел замало отпуштен из америчког тима јер је тражио плату, а лоша изведба у Рајдер купу (1-3-0) је погоршана. Свако има своје објашњење или изговор. Али све у свему, то појачава срамоту да Шауфеле, колико год да јесте, није могао боље да се понаша када је рефлектор био најјачи.

„Понекад ствари иду како треба, а понекад не“, рекао је Шауфеле о неким посртајима из прошлости. „Али углавном, сви ти тешки губици у прошлости, или они тренуци у којима сам рано промашио бековску деветку и сањао, данас сам могао да се опоравим и да се уверим да се то не догоди.